Fakt z Wiki

środki do obróbki metali
Olej silnikowy ? czynnik smarujący w silnikach spalinowych.

Podstawowymi składnikami olei silnikowych są frakcje destylacji ropy naftowej wrzące w temperaturze 350-500 °C lub syntetyczne ich odpowiedniki. Oleje silnikowe posiadają szereg dodatków polepszających ich właściwości: dodatki przeciwkorozyjne ? w celu zmniejszenia korozyjnego wpływu oleju na elementy silnika dodatki przeciwutleniające ? w celu spowolnienia procesu starzenia się oleju dodatki obniżające temperaturę krzepnięcia dodatki powiększające smarność dodatki obniżające temperaturę pienienia się oleju dodatki dyspersyjne utrzymujące zanieczyszczenia w jednorodnej zawiesinie Podstawowym kryterium doboru oleju do silnika jest strefa klimatyczna w jakiej będzie pracować samochód.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Olej_silnikowy

Instruktaż użytkowania płynu silnikowego

środki do obróbki metali Odbycie kursu jazdy samochodem jest podstawowym warunkiem, który trzeba spełnić, żeby zostać dopuszczonym do egzaminu na prawo jazdy. W czasie takiego kursu uczeń szkoły jazdy nauczy się zasad obsługi samochodu pod względem teoretycznym i praktycznym.
Przekazane zostaną mu także podstawowe informacje dotyczące zasad użytkowania i wyboru dobrego płynu silnikowego i wszystkich innych płynów potrzebnych w samochodzie.
W trakcie egzaminu na prawo jazdy będzie musiał zdać część teoretyczną dotyczącą zasad ruchu drogowego oraz obsługi pojazdu.
Zdobytą przez siebie wiedzę będzie musiał następnie potwierdzić w czasie egzaminu praktycznego, odbywanego zwykle pod okiem instruktora, który szkolił swojego kursanta przez kilka tygodni.

Bezpieczny samochód rodzinny

Idealnym samochodem rodzinnym jest wygodny, duży samochód z odpowiednio dużym bagażnikiem, w którym można przewozić kilka walizek i różne sprzęty przydające się w czasie rodzinnych wyjazdów.

Taki samochód powinien być również jak najbardziej bezpieczny, a więc posiadać sprawne hamulce i opony o jak najlepszej przyczepności.

Na wyposażeniu samochodu rodzinnego dobrze jest posiadać apteczkę wyposażoną w większą ilość opatrunków niż to wynika z przepisów prawa, a do tego fotelik samochodowy dla najmłodszych podróżnych oraz zapas różnych sprzętów przydających się w czasie naprawy samochodu.
Dobrze jest także wykupić od razu większą ilość olejów samochodowych, które będą się nam przydawały co jakiś czas.
.
Dodane: 30-09-2016 11:47

Tagi: obróbka metali ambersil