Dobrze jest się wspomagać w spocie, suplementy typu znacznie poprawią rezultaty wszelkiego treningu.
Parę zdań o sporcie.

Synteza białek i dieta

impact whey proteinSamo białko może i jest ważnym budulcem w naszym organizmie, jednak musimy jeszcze dostarczać innych substancji, aby synteza nowych włókien mięśniowych przebiegała szybko i prawidłowo.
Minerały i witaminy regulują wiele procesów w naszym ciele i dlatego ważna jest bogata i urozmaicona dieta. Samo białko możemy dostarczać w różny sposób.
W pokarmie w postaci mięsa, najlepiej czerwonego ( wołowina) ale również i soi, fasoli i przetworów mlecznych (jogurty, kefiry).

Jak dodatek i uzupełnienie można stosować suplementy zawierające białka szybko i wolnowchłanialne.

Dieta to podstawa zmian.

Ćwiczenie bez suplementów i odżywek

impact whey protein Można ćwiczyć bez odżywek i suplementów, ale pewnych substancji nie dostarczymy w takiej ilości w jakiej będą nam potrzebne przy dużej ilości treningów.
Z tego powodu warto jakąś odżywkę sobie kupić, zwłaszcza przy intensywnym trenowaniu. Dobra dieta bardzo pomaga w dobrym treningu, a suplementy mają jedynie ja wspierać.

Ale odżywki mają uzupełniać te niedobory, których nie dostarczamy w diecie.

Na każdym opakowaniu suplementów znajdziemy ważne informacje o dawkowaniu i ilościach zalecanego dziennego spożycia danej substancji.
Z tymi informacjami w łatwy sposób dobierzemy odpowiednią ilośc odżywki dla naszego organizmu.

Odżywki, te dobre i te złe

Na rynku istnieje wiele firm produkujących różne odżywki dla sportowców, jednak nie każda jest godna zaufania, a niektóre firmy w ramach oszczędności zmniejszają jakość swoich produktów. Jednak na szczęście taki firmy bardzo szybko wypadają z rynku przez negatywne opinie klientów. Co jest ważne w odżywkach? Przede wszystkim wchłanialność i nie ważne czy jest to odżywka białkowa, czy jakieś witaminy, czy spalacze tłuszczu. Ważne jest to ile procent z deklarowanej zawartości wchłonie się do naszego organizmu. Sumarycznie nie warto wiec patrzeć jedynie na skład odżywki, ale na parametry jej wchłanialności..
Dodane: 02-10-2016 07:39

Tagi: odżywki sport suplementy zdrowie trening białko

Widok do druku:

impact whey protein