Zainteresowany tematem przydomowej oczyszczalni? Więcej dowiesz się tu:

O deficycie wody w Polsce

biologiczne oczyszczalnie ściekówWoda - najważniejsza substancja na świecie.
Bez wody nie byłoby życia na naszej planecie. Z perspektywy biochemii jest bardzo interesującym obiektem badania, bo ma wyjątkowe cechy. Wszyscy niby wiemy, jak woda jest ważna, jednak czy pamiętamy o tym w naszym codziennym życiu? Polska jest jest krajem deficytu wody.
Z powodu osuszania terenów podmokłych, wycinania lasów, nic jej nie kumuluje.
Stan jest katastrofalny - nasze wodne zasoby są jednymi z najniższych w Europie i porównywalne z zasobami Egiptu.

Remont - to konieczność

biologiczne oczyszczalnie ścieków Każdy dom, każde mieszkanie, raz na jakiś czas wymaga odnowienia i odświeżenia.

Jest to związane z normalnym użytkowaniem budynku.

Jeżeli się gdzieś mieszka, to naturalnym jest, że miejsce to jest użytkowane, kurzy się, brudzi.
Nawet jeżeli dbamy o porządek i kurz jest systematycznie usuwany, to i tak wiele to nie zmieni.
Ściany się brudzą, farby żółkną, bledną, zmieniają swój kolor i świeżość. Poza tym, cały czas ten sam wygląd, ta sama aranżacja mieszkania się po prostu nudzi, staje się po prostu nie ciekawa i dom traci nieco na swojej przytulności.
Trzeba więc coś zmienić, coś udekorować po nowemu, tylko po to, żeby znów poczuć się dobrze, żeby znów było w domu przyjemnie.
Temu właśnie służą remonty.
To również wprowadzenie nowego porządku, odświeżenie domu.
Dzięki temu daje on wrażenie, że jest znacznie czystszy, przyjemniejszy.
Wszystkie remonty odświeżają mieszkanie, a jeżeli coś na nowo zaaranżujemy to dodatkowo możemy się na nowo poczuć miło w swoim domu.

Oczywiście, można to robić samemu, a można zatrudnić specjalną ekipę do tejże pracy.

Dom pasywny - trochę teorii

Dom pasywny ? standard wznoszenia obiektów budowlanych, który wyróżniają bardzo dobre parametry izolacyjne przegród zewnętrznych oraz zastosowanie szeregu rozwiązań, mających na celu zminimalizowanie zużycia energii w trakcie eksploatacji.
Praktyka pokazuje, że zapotrzebowanie na energię w takich obiektach jest ośmiokrotnie mniejsze niż w tradycyjnych budynkach wznoszonych według obowiązujących norm (zapotrzebowanie energetyczne w budynkach pasywnych wynosi poniżej 15 kWh/(m??rok), natomiast w zwykłych domach - może osiągać nawet 120 kWh/(m??rok)). Dom pasywny to nowa idea w podejściu do oszczędzania energii we współczesnym budownictwie.
Jej innowacyjność przejawia się w tym, że skupia się ona przede wszystkim na poprawie parametrów elementów i systemów istniejących w każdym budynku, zamiast wprowadzania dodatkowych rozwiązań.
Nazwa budynek pasywny wiąże się z faktem, że budynki takie wykorzystują energię z promieniowania słonecznego w sposób pasywny, czyli biernie bez wykorzystania aktywnych rozwiązań instalacyjnych. Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dom_pasywny
.