pranie kanap wrocław

Kultura i sprzątacz

pranie kanap wrocław
W polskiej kinematografii zapisało się kilka słynnych kreacji sprzątaczek: sprzątaczki w kultowej polskiej komedii Co mi zrobisz jak mnie złapiesz, sprzątaczka w klubie sportowym "Tęcza" grana w filmie Miś przez Hannę Skarżankę, w tej samej roli w filmie Ryś plejada gwiazd polskiego filmu: Grażyna Szapołowska, Joanna Żółkowska, Krystyna Janda, Dorota Stalińska, Anna Majcher i Beata Tyszkiewicz. Tytuł Une femme de ménage czyli Sprzątaczka nosi francuski film w reż. Claude'a Berri z 2002 r. Główne postacie sprzątaczek lub sprzątaczy można znaleźć również w innych filmach2: Good Will Hunting (1997, reż. Gus Van Sant), Joe Dirt (2001, reż.
Dennie Gordon), My Life Without Me (2003, reż.
Isabel Coixet), Vera Drake (2004, reż. Mike Leigh), Volver (2006, reż.

Pedro Almodóvar), La Sconosciuta (2006, reż.

Giuseppe Tornatore). Wokół postaci sprzątaczki osnute bywają również fabuły utworów literackich: Jonathan Carroll Ale karuzela! w: Czarny koktail i inne opowiadania, Dom Wydawniczy REBIS, Warszawa 1998, ISBN 83-7120-681-X3, Barbara Ehrenreich Za grosze.

Pracować i (nie) przeżyć, Wydawnictwa W.A.B., Warszawa 2006, ISBN 83-7414-209-X4, Mary Gaitskill Veronica, Dom Wydawniczy REBIS, Warszawa 2006, ISBN 83-7301-879-43.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sprz%C4%85tacz

A może po prostu lubisz sprzątać?

Sprzątanie może być także, choć dla niektórych osób to zabrzmi dosyć zaskakująco, formą relaksu.
Wszystko zależy od tego, czym zajmujemy się na co dzień.

Osoby, które godzinami są zmuszone do czytania, analizowania przedstawionych problemów i przetwarzania swoich odpowiedzi na korporacyjną czy komputerową modłę mogą lubić taką chwilę wytchnienia.

Przy sprzątaniu nie trzeba myśleć o złożoności danej sytuacji czy fachowymi metodami do niej podchodzić. Można na swój sposób się wyłączyć ? włączyć lubianą muzykę i z wolnym od zmartwień umysłem wykonywać czynności, które poza zaledwie kilkoma pracami nie są wymagające fizycznie.
Czasem taka drobna przyjemność może pozwolić wyjść nam na wolny weekend ze stanu skupienia na zawodowych obowiązkach i stanowić mały rytuał po wyjściu z budynku firmy.
W ten sposób odcinamy się od tego, czym zajmowaliśmy się przez pięć dni w tygodniu i skupiamy się na domu czy mieszkaniu.
Wystarczy jedynie się odpowiednio rozluźnić i nie trapić niczym skomplikowanym.

Czy warto kupić odkurzacz piorący?

Czy warto zainwestować we własny odkurzacz piorący? Ostatnio jest sporo takich na rynku, a ich ceny nie wydają się być szczególnie wygórowane.
Jednak zanim ochoczo przystąpimy do zakupu, warto się nad tym zastanowić.
Przede wszystkim - takie odkurzacze nie są takie same, jak te do profesjonalnego użytku, które są dużo wygodniejsze w użyciu, ponieważ zarówno pokrywają dywan środkiem czyszczącym i woda, jak i ją zbierają.

Większość odkurzaczy piorących do zastosowań domowych tylko zbierze wodę, środek czyszczący i wodę musimy nanieść na dywan ręcznie.

A jest to bardzo męcząca część prania dywanów. Jeśli mamy wiele dywanów w domu, to ich profesjonalne czyszczenie rzeczywiście może być kosztowne. Jednak jeśli czyścimy dywany sporadycznie i jest ich wiele, lepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy.

.

Widok do druku:

pranie kanap wrocław