Na co zwrócić uwagę kupując pompy ciepła?

pompy ciepła gdańskObecnie mamy do swojej dyspozycji wiele interesujących rozwiązań, które z miejsca znajdują swoich miłośników.
Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na fakt, że są one niezwykle funkcjonalne i mogą dużo uprościć.

Jednym z nich są nadzwyczaj popularne pompy ciepła.

Co trzeba zrobić, jeśli decydujemy się na ich zakup? Jakie ich cechy powinny mieć dla nas koniecznie priorytetowe znaczenie? Przede wszystkim, jeszcze zanim rozpoczniemy poszukiwania idealnego modelu, koniecznie trzeba określić posiadane oczekiwania oraz potrzeby, które w dużej mierze mają wymiar indywidualny. Poza tym, bardzo ważne jest też ustalenie progu cenowego, którego nie będziemy w stanie przekroczyć. W razie potrzeby, jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, świetnym rozwiązaniem jest skonsultowanie się ze specjalistą.

Jakie mamy alternatywne źródła energii?

Alternatywne źródło energii - rodzaj pozyskiwania energii niezależny od dużych, instytucjonalnych dostawców.
Energia ta wykorzystywana jest do zasilania zakładów, miast, często wytwarzana przez gospodarstwa domowe, będące jej konsumentami.
Są to przede wszystkim: Mała elektrownia wodna wiatrak / turbina wiatrowa koło wodne / Energia prądów morskich, pływów i falowania kolektor słoneczny / ogniwa fotowoltaiczne biogaz biomasa energia geotermalna energia słoneczna energia powietrzna / energia wiatru energia wodnaŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Alternatywne_źródło_energii

Wikipedia, hasło: dobór pompy ciepła

pompy ciepła gdańsk
Pompa ciepła uzyskuje największe skuteczności energetyczne w połączeniu z ogrzewaniem niskotemperaturowym (ogrzewanie podłogowe).

Nowo budowany obiekt powinien posiadać świadectwo energetyczne, z którego można skorzystać przy doborze mocy pompy ciepła.

Moc pompy ciepła dobiera się w oparciu o projektowe obciążenie cieplne budynku.

Zapotrzebowanie na ciepło dla domu zależy od wielu czynników jak powierzchnia budynku, budowa ścian, ilość i rozmieszczenie otworów okiennych i drzwiowych i wiele innych. Przy projektowaniu systemów grzewczych z pompą ciepła mamy do wyboru kilka rozwiązań: system monowalentny ? pompa jest jedynym urządzeniem grzewczym; system biwalentny alternatywny ? w systemie pracują dwa urządzenia; po osiągnięciu określonej temperatury zewnętrznej pompa wyłącza się i włącza się drugie urządzenie np.

kocioł gazowy lub olejowy; system biwalentny równoległy ? w systemie pracują dwa urządzenia; po osiągnięciu określonej temperatury zewnętrznej włącza się drugie urządzenie i od tej pory obydwa urządzenia pracują równocześnie.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pompa_ciepła.

Dodane: 05-05-2017 05:51

Tagi: pompy ciepła ogrzewanie dom Gdańsk usługi

Widok do druku:

pompy ciepła gdańsk