Dzieje się tak dlatego, że tego rodzaju kosmetyki są bardzo dobre dla skóry, a każda kobieta lubi posiadać bardzo zadbaną skórę.
W przeciwnym razie nie czuje się komfortowo.Jednak idealnym prezentem dla kobiety jest taki, w którym oprócz samych kosmetyków znajdują się jeszcze jakieś dobre czekoladki czy kwiaty.
Dlatego w wielu drogeriach można kupić także ozdoby do prezentów kosmetycznych dla kobiet.
Każda osoba robiąca prezent może także samodzielnie go ozdabiać i uatrakcyjniać.
Olejek kardamonowy jest to wyciąg z nasion kardamonu o właściwościach antyseptycznych i rozkurczowych.Stosowany jako przyprawa oraz afrodyzjak.
Szeroko stosowany w aromaterapii, przemyśle perfumeryjnym, do aromatycznych masaży i kąpieli.Działa pobudzająco i głęboko nawilżaŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Olejek_kardamonowy
Maseczka kosmetyczna - zabieg stosowany na skórę twarzy w celu poprawienia jej kondycji - oczyszczenia, odżywienia, złagodzenia niekorzystnego wpływu środowiska, zniwelowania niepożądanych zmian (łojotok, rozszerzone naczynia krwionośne itp.) lub efektów starzenia się.
Choć najczęściej stosują go kobiety, przekonuje się do niego coraz więcej dbających o swą powierzchowność mężczyzn. Na uprzednio umytą i osuszoną twarz nakłada się maseczkę, zazwyczaj w postaci pasty, papki lub kremu, a po upływie kilku do kilkunastu minut zmywa się lub ściera jej resztki (niektóre, zwłaszcza gotowe specyfiki wchłaniane są w dość znacznym stopniu przez skórę).