Nigdy nie wiadomo kiedy będziemy potrzebowali usług typu: , dlatego należy zapamiętać numer lub adres witryny w razie potrzeby skorzystania z tego typu usług.

O taksówkarzach i przewozie.

Wygodne taksówki

taxi modlinTaksówki jeżdżące po naszych drogach są coraz nowsze i wygodniejsze.

Przewoźnicy starają się nadgonić obowiązujący już standard w samochodach osobowych i dlatego też teraz coraz więcej taksówek to bardzo luksusowe i wysokiej klasy auta.

Klimatyzacja to już absolutny wymóg, oprócz tego niektóre taksówki posiadają nawet dostęp do wi-fi.

Taksówki przeznaczone na dalekie wyjazdy są jeszcze bardziej luksusowe i wygodne.
Skórzane fotele z masażem, dobry system audio, przyciemniane szyby.

Obecnie prawie każdy przewoźnik oferuje możliwość płatności bezgotówkowych oraz w innych walutach, co jest bardzo wygodne, zwłaszcza dla przyjezdnych.

Taksometr i jego legalizacja - Wikipedia

Obecnie każdy użytkowany taksometr musi być odpowiednio sprawdzony i poświadczony dowodem legalizacji (świadectwo legalizacji) potwierdzającym, że taksometr spełnia wymagania metrologiczne.

Legalizacja taksometru ważna jest 25 miesięcy.

Na odwrocie dokumentu wypisane są taryfy zaprogramowane w taksometrze. Kierowca ma obowiązek mieć te taryfy wypisane na naklejce na zewnętrznej stronie prawych drzwi pasażera, oraz od wewnątrz na lewej szybie pasażera. W większości miast maksymalne dopuszczalne stawki są ograniczane przez urzędy miejskie np. w Katowicach występuje pełna dowolność stosowania opłat, pod warunkiem że spełniają one wymagania metrologiczne i taksometr jest zalegalizowany w terenowym urzędzie miar. W Krakowie stosowanie opłat jest ograniczone przez urząd miasta dlatego taksówkarze nie mogą pobierać na taryfie I (w dni powszednie w godzinach od 6:00 do 22:00) więcej niż ustalone przez urząd miasta 2,80 zł/km. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksometr

Zawód taksówkarz

taxi modlin Zawód taksówkarza to nie łatwy kawałek chleba. Praca poza oczywistymi umiejętnościami takimi jak: znajomość miasta, bardzo dobre umiejętności prowadzenia oraz szybki czas reakcji, zawód ten wymaga braku uzależnień oraz dostępności w zasadzie 24h na dobę.
Taksówkarz musi również posiadać zdany egzamin państwowy uprawniający do wykonywania tego zawodu.

Często też taksówkarze zatrudniani w firmach przewozowych są samozatrudnienie, czyli posiadają swoją działalność gospodarczą.

W święta i dni wolne od pracy taksówkarze również wykonują swoja pracę, co prawda dostają za to większe niż w zwykłe dni wynagrodzenie.

Podsumowując to zawód taksówkarza jest dla tych, którzy na prawdę chcą to robić i odpowiada im zadany styl życia. .

Dodane: 05-10-2016 11:01

Tagi: usługi taxi transport łódź taksówki lotnisko przejazdy

Widok do druku:

taxi modlin