Systemy grzewcze w blokach
W blokach istnieją różne systemy grzewcze. W starszych blokach są to zarówno ogrzewania węglowe, jak i ogrzewania gazowe. Natomiast w nowszych- ogrzewania gazowe lub elektryczne.
Trzeba przyznać, że bloki słyną z tego, że w nich cieplej niż w domach, a jednocześnie nie trzeba martwić się o potrzebę samodzielnego ogrzewania ich w okresie zimowym.
Trzeba jednak pamiętać, że nawet pokoje w blokach mogą czasami się wychładzać. Wówczas osoby mieszkające w takich pokojach starają się je dogrzewać.
Sięgają więc po różnego rodzaju nagrzewnice, które sprzedawane są w sklepach z urządzeniami elektrycznymi lub w sklepach z urządzeniami grzewczymi. Pozwalają one na dopasowywanie temperatury w mieszkaniu do temperatury panującej na dworze.
Różne techniki grzewcze
Wydaje się, że typowo polską techniką grzewczą jest ogrzewanie węglowe. Dzieje się tak dlatego, że w Polsce dostęp do węgla jest bardzo prosty, a poza tym łatwo jest dostawać nowe drzewo na opał.
Trzeba jednak przyznać, że ogrzanie domu klasycznych piecem węglowym z potrzebą częstego do niego podkładania jest bardzo niewygodne. Dlatego w sprzedaży dostępne są nowoczesne piece grzewcze, które nie muszą być tak często pilnowane, żeby były w stanie skutecznie ogrzewać cały dom.
Poza tym często stosowaną techniką grzewczą jest ogrzewanie gazem. Dostęp do gazu w Polsce również jest powszechny, a poza tym coraz więcej osób przez całe dnie przebywa poza domem, dlatego korzystanie z ogrzewania gazowego jest dla nich bardzo wygodnym rozwiązaniem.
Ogrzewanie szkół
kocioł olejowy W szkołach korzysta się z różnego rodzaju ogrzewania.
To, jaki system grzewczy zamontowany jest w szkole w dużej mierze zależy od tego, ile lat liczy sobie budynek szkolny.
Dlatego w szkołach wciąż pracują osoby odpowiedzialne za palenia w piecu.
Dzieje się tak wówczas, gdy w danej szkole zamontowane jest ogrzewanie węglowe.
Poza tym niektóre szkoły korzystają z miejskich sieci ciepłowniczych. Wówczas dyrektorzy szkół nie muszą martwić się o to, że trzeba palić w piecu w okresie zimowym.
Wystarczy dobrze sprawdzić grzejniki i odkręcić je przed zimą, żeby w szkolnych pomieszczeniach panowała dobra temperatura.
Oczywiście w klasach nie musi być przesadnie ciepło, ponieważ dzieci z zasady do szkoły ubierają się nieco ciepłej.
.